ФОТОФЕЙК: Матеуш Моравецький біля пам’ятника Степану Бандері у Києві

ФОТОФЕЙК: Матеуш Моравецький біля пам’ятника Степану Бандері у Києві

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
439

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький нібито схиляє голову перед пам’ятником Степану Бандері у Києві 27 листопада 2022 року. 

Однак це фото відредагували: не оригінальній світлині Моравецький вшановує пам’ять жертв Голодомору біля пам’ятника жертвам Великого голоду у Києві. 

Скриншот публікації

Ми вирішили знайти це фото через ключові слова. Серед результатів пошуку ми натрапили на фото, на якому Матеуш Моравецький вшановує пам’ять жертв Голодомору біля пам’ятника жертвам Великого голоду в Києві. Якщо порівняти ці фото, то можна помітити, що положення тулуба, голови та рук Моравецького та другої людини на обох фото ідентичні. Крім цього, у Києві немає пам’ятника Степану Бандері. 

Ліворуч: поширене відредаговане фото Матеуша Моравецького; праворуч: оригінальне фото, на якому Моравецький вшановує пам’ять жертв Голодомору

26 листопада під час візиту до України Моравецький поклав символічний букет із колосків пшениці та червоних квітів до пам’ятника жертвам Голодомору у Києві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний