ФОТОФЕЙК: На Одещині затримали військового за зґвалтування 10-річної дівчини

ФОТОФЕЙК: На Одещині затримали військового за зґвалтування 10-річної дівчини

15 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
428

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських каналах поширили інформацію, ніби 5 вересня на сайті «Суспільного» з’явилася новина «На Одещині за підозрою у зґвалтуванні 10-річної дівчинки затримали військового». За їхніми словами, злочинцем став військовий 41-ої механізованої бригади.

Проте скриншот новини відредагували, в оригінальній статті не було згадок про військового.

Скриншот посту

Станом на 12 вересня в статті інший заголовок: «На Одещині за підозрою у зґвалтуванні 10-річної дівчинки затримали чоловіка». Із посиланням на Національну поліцію в Одеській області журналісти написали, що підозрюваним у злочині є 30-річний родич потерпілої. Проте ні поліція, ні ЗМІ не називали чоловіка військовим.

Ми знайшли кешовану версію новини (Google робить резервні копії кожної вебсторінки) станом на ранок 10 вересня. Того дня заголовок був таким самим.

Скриншот оригінальної новини. Джерело: «Суспільне»

Крім того, є архівована версія повідомлення Нацполіції від 5 вересня. У ній теж немає згадок про військового. Якраз із 5 вересня російські джерела й почали поширювати скриншот новини. Тож можна точно стверджувати, що зображення відредагували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний