ФОТОФЕЙК: На польському телебаченні показали карту Польщі із частиною українських територій

ФОТОФЕЙК: На польському телебаченні показали карту Польщі із частиною українських територій

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
594

Перевірка фейків у партнерстві з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито на польському телебаченні показали карту Польщі із частиною українських територій.

Це — фотофейк. Зображення відредагували, на польському телебаченні не показували таку карту.

Фото зі статті

На фото є логотип польського каналу TVP1. На сайті телеканалу вже опублікували спростування та зазначили, що не мають жодного відношення до цього фото, а таку карту на телеканалі ніколи не показували. На фото ведуча прогнозу погоди на телеканалі Trwam. Ми знайшли запис програми прогнозу погоди на ютуб-каналі радіо «Марія», яке створив засновник телеканалу Trwam.

Скриншот  відео з YouTube

Оригінальне відео з прогнозом погоди вийшло в ефір ще 27 березня 2020 року. Одяг, зачіска та колір лаку на нігтях ведучої ідентичні на оригінальному відео та зображенні, яке поширюють у мережі. 

Отже, фото, яке поширюють у мережі як скриншот з ефіру телеканалу TVP 1, відредагували. Для того, щоб створити це фото, автори використали фрагменти ефіру телеканалу Trwam.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний