ФОТОФЕЙК: На сайті полтавської семінарії опублікували вимоги щодо зовнішності священників, які переходять до ПЦУ

ФОТОФЕЙК: На сайті полтавської семінарії опублікували вимоги щодо зовнішності священників, які переходять до ПЦУ

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
184

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили скриншот ніби із сайту Полтавської духовної семінарії. У тексті оголошення з посиланням на закон «Про свободу совісті та релігійні організації» вказані вимоги до зовнішності священнослужителів, які бажають перейти з Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) до Православної церкви України (ПЦУ). У переліку зазначено, якими мають бути зріст, форма черепа, колір очей та волосся кандидата. У підписі під фото зазначають, мовляв, відбір проходить у дусі нацизму і расової чистоти.

Утім, на сайті семінарії немає новини з подібним текстом, а новина, яку поширюють, була відредагована.

Скриншот, який поширили у мережі

У законі «Про свободу совісті та релігійні організації», на який посилаються в «оголошенні», не має жодних критеріїв щодо зовнішності священнослужителя.

Ми шукали інформацію щодо вимог на сайті Полтавської місіонерської духовної семінарії, однак нам не вдалось знайти цей текст.

Натомість у розділі «Новини» на сайті семінарії ми знайшли фото, ідентичні до тих, які містяться на скриншоті. Ці зображення опублікували у статті від 29 січня 2023 року, у якій йшлося про проведення богослужіння у Свято-Покровському храмі у місті Горішні Плавні. Ймовірно, текст із «критеріями відбору священнослужителів» додали до цієї новини. 

 

Скриншот сайту полтавської духовної семінарії 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний