ФОТОФЕЙК: На табло в сербському аеропорту вказано рейс із Белграда до «Києва, росія»

ФОТОФЕЙК: На табло в сербському аеропорту вказано рейс із Белграда до «Києва, росія»

27 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
972

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото рейсового табло в Міжнародному аеропорту Белграда в Сербії. На ньому відображається рейс до Києва, при цьому вказано, що Київ — це російське місто.  

Утім, фото відредагували. Такого рейсу не існує.

Скриншот допису 

Двох рейсів «Белград — Київ, росія» та «Белград — Косово, Сербія» насправді немає, інформацію про них додали на світлину у фоторедакторі. На це вказує наступне:

  • Номери рейсів. Кожен номер рейсу складається із букв та чисел. Букви вказують на авіакомпанію, яка здійснює перевезення. Номер W64051 насправді належить рейсу Wizz Air з Белграда до Базеля, Німеччина (MLH). Номер JU600 присвоєний рейсу Air Serbia з Белграда до Відня, Австрія.
  • Використання назв держав замість міст. Зазвичай маршрут рейсу складається із назв міст, в яких розташовані аеропорти. Однак на цьому табло вказується напрям «Косово», хоча Косово — це частково визнана держава, а не місто. Теж саме і з росією та Сербією, які є державами, а не містами.
  • Прапори країн замість логотипів авіакомпаній. На всіх рейсах на табло поряд із часом відльоту зображено логотипи авіакомпаній, крім перших двох. 

Цей фейк вже спростовували фактчекери із Deutsche Welle. Вони зв’язалися з речником Міжнародного аеропорту Белграда, і той повідомив, що в аеропорту навіть немає таких табло та надіслав реальні фото із аеропорту. 

Джерело: стаття Deutsche Welle

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний