ФОТОФЕЙК: На Житомирщині військовий 95-ї ОШБр убив дружину та доньку

ФОТОФЕЙК: На Житомирщині військовий 95-ї ОШБр убив дружину та доньку

14 Жовтня 2025
FacebookTwitterTelegram
76

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють скриншот статті українського медіа. У ній буцімто ідеться, що в селі Котівка на Житомирщині військовий 95-ї ОШБр убив свою дружину та доньку через сімейний конфлікт.  

Однак це фотофейк. Заголовок статті відредагували, у ній взагалі не згадують, що підозрюваний є військовим.  

Скриншот публікації

За ключовими словами ми знайшли новину, на яку посилаються пропагандисти. Її опублікувало житомирське інтернет-видання «Субота» 4 жовтня 2025 року. У тексті дійсно пишуть, що в селі Котівка Житомирської області чоловік під час сімейного конфлікту смертельно поранив свою дружину, 9‑річну доньку та сусідку, а також убив двох котів і собаку. Підозрюваного затримали, і правоохоронці розпочали кримінальне провадження. 

Однак у статті не вказують, що зловмисник є військовим, і у ній також немає жодної згадки про 95 ОШБр.  

Найімовірніше, пропагандисти змінили заголовок статті за допомогою фоторедактора або редагування коду сторінки. Замість слова «чоловік» написали «військовий».  

Вгорі — скриншот фейку; внизу — скриншот оригінальної статті видання «Субота»

У звіті Національної поліції Житомирської області теж немає жодної згадки про причетність підозрюваного до Сил оборони.  

Раніше ми спростовували схожий фотофейк, начебто на Житомирщині засудили військового 95-ї ОДШБр за насильство щодо дружини. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний