ФОТОФЕЙК: Олег Синєгубов придбав елітну нерухомість у Дубаї — фото

ФОТОФЕЙК: Олег Синєгубов придбав елітну нерухомість у Дубаї — фото

28 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
113

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова у Дубаї навпроти будівлі Бурдж Халіфа. У дописі додали документ, що буцімто підтверджує факт придбання  елітної нерухомості Олегом Синєгубовим, яку він оформив на свою дружину Ганну Журавльову. Також стверджується, що очільник Харківської ОВА постійно літає в Дубай попри воєнний стан в Україні.

Утім, це — фотофейк. Фото чоловіка навпроти Бурдж-Халіфа відредагували. «Документ», що засвідчує власність на нерухомість, пропагандисти взяли з відкритих джерел і також відредагували.

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі встановив, що оригінальна світлина належить турецькому бізнесмену та ресторатору Мурату Екмексіоглу. Чоловік опублікував фото 25 березня 2024 року на своїй сторінці в інстаграмі. Пропагандисти відредагували фотографію, додавши до оригінальної світлини обличчя Олега Синєгубова.

Зверху — скриншот фейкової світлини. Знизу — скриншот оригінальної світлини.

Також зворотний пошук фото у гуглі встановив, що «документ», який буцімто підтверджує власність Олега Синєгубова на нерухомість у Дубай, теж фейковий. Подібний шаблон можна знайти на сайті стокових документів за словами «Property Status Report» («Звіт про стан нерухомості»). 

Ліворуч — скриншот фейкового документа. Праворуч — скриншот оригінального шаблону. 

Утім, пропагандисти відредагували шаблон та змінили стару емблему міста Дубай на нову.

Ліворуч — скриншот старої емблеми Дубаю. Праворуч — скриншот нової емблеми Дубаю.  

Інформація про те, що Олег Синєгубов регулярно їздить за кордон під час дії воєнного стану, є неправдивою. Згідно з публікаціями у соціальних мережах, очільник харківської ОВА постійно перебуває на території України.

Крім того, згідно з декларацією, поданою Синєгубовим до Національного агентства з питань запобігання корупції у 2024 році, ні він, ні його дружина Анна Журавльова не володіють жодною нерухомістю за межами України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний