ФОТОФЕЙК: Папу Римського Франциска внесли до бази «Миротворець»

ФОТОФЕЙК: Папу Римського Франциска внесли до бази «Миротворець»

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
186

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Папу Римського Франциска внесли до бази «Миротворець» за «підтримку російських католиків та співучасть у російських злочинах». 

Утім, насправді профілю Папи Римського у «Миротворці» не існує.

Скриншот допису

Йдеться про 266-го Папу Римського Хорхе Маріо Бергольо. Це ім’я нібито значиться в базі. Однак якщо спробувати знайти відповідну особу на сайті «Миротворця», пошук не дасть результатів. Такої людини в базі немає. 

Сайт «Миротворець» створили у 2014 році. У ньому публікують відомості щодо осіб, яких однойменна організація, що керує сайтом, вважає ворогами України. До списку також потрапляють люди, чиї дії «мають ознаки злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людини та міжнародного права».

Результати пошуку за запитом «Хорхе Маріо Бергольо». Джерело: сайт «Миротворець»

Цей фейк спростували у Центрі протидії дезінформації при РНБО. Вони також зазначають, що на сайті немає жодних згадок про Понтифіка, а новину вигадали російські пропагандисти, щоб дискредитувати Україну на міжнародній арені.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний