ФОТОФЕЙК: Перший концерт, на якому виступав робот — фото

ФОТОФЕЙК: Перший концерт, на якому виступав робот — фото

9 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
159

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах, зокрема Threads, поширюють фото робота. Він начебто виступав на концерті на стадіоні у «Силіконовій долині» у США та «вразив» всіх своїм артистизмом та вокалом.

Це фотофейк. Зображення згенерували за допомогою штучного інтелекту. У публікаціях відрізняється місце проходження концерту. Жодні надійні джерела не згадують про цей концерт. 

Скриншот допису

У різних публікаціях повідомляють про різне місце проведення концерту. Наприклад, можна зустріти назву «Силіконова долина» (коректна назва — «Кремнієва долина») або ж «Селектиконова Долина», якої взагалі не існує. Також жодне надійне медіа не публікувало новину про концерт робота, хоча подія неординарна і точно привернула б увагу журналістів та громадськості. Поширюють лише чотири фото з події. Якби цей концерт справді відбувся, то світлин та відео звідти мало б бути більше. 

У публікаціях вказують, що до створення робота долучені OpenAI, TechFusion Dynamics та Apple, проте на своїх ресурсах вони не повідомляли про подію. Так само про неї не вказують Леонардо Ді Капріо, Джессіка Честейн чи Марк Цукерберг, які нібито були на концерті та давали свої коментарі.  

У мережі ми знайшли відео, яке видають за частину виступу. Але насправді це анімація одного з 4 фото, опублікованих в інтернеті. 

Зліва — фейкове фото. Справа — несправжнє відео виступу

Перевірка в інструменті AI or Not показала, що світлини з роботом згенеровані за допомогою ШІ. 

Результати перевірки AI or Not

Також можна помітити, що на кожній з 4 фото робот має різний одяг, а фон завжди нечіткий. 

Згенеровані фото начебто з виступу робота

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний