ФОТОФЕЙК: Під час візиту Блінкена у Veterano Pizza із закладу прибрали нацистський шеврон та фото палаючого будинку профспілок в Одесі

ФОТОФЕЙК: Під час візиту Блінкена у Veterano Pizza із закладу прибрали нацистський шеврон та фото палаючого будинку профспілок в Одесі

31 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
372

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена до Києва. Зокрема він відвідав заклад Veterano Pizza, де начебто перед його візитом змінили фото охопленого вогнем будинку профспілок в Одесі 2014 року на тризуб. А у самому закладі є стіна з шевронами, де розміщена емблема нацистської дивізії СС «Вікінг». 

Це фотофейк. Оригінальні зображення відредагували та додали на них палаючий будинок профспілок в Одесі та нацистський шеврон.  

Скриншоти допису

14 травня 2024 року державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав Україну. Він зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленськими, очільником МЗС Дмитром Кулебою та головою уряду Денисом Шмигалем. Він говорив про відповідальність росії за розв’язання війни, потребу допомоги від партнерів та стратегічний успіх України. Також разом із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим Блінкен побував на заводі з виробництва дронів. Після цих заходів Блінкен навідався до місцевих українських закладів, таких як Veterano Pizza та Barman Dictat. 

Оскільки відвідувачі, швидше за все, публікували світлини, то ми переглянули пости в інстаграмі Veterano Pizza, де позначали заклад.

Наприклад, фото з двома чоловіками, які начебто сфотографувалися на фоні палаючого будинку профспілок в Одесі відредагували. В оригіналі його опублікували на інстаграм-сторінці navysportua 14 грудня 2021 року. На стіні за відвідувачами помітно, що на місці фото нібито палаючої будівлі насправді висить тризуб на чорно-червоному тлі.

Зверху — фейкове фото. Знизу — оригінальна світлина

Також картинку з шевроном дивізії СС відредагували. Оригінальний знімок опублікували в лютому 2018 року. На ньому немає нацистської емблеми — її додали автору фейку у фоторедакторі. 

Зверху — фейкове фото. Знизу — оригінальна світлина

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний