ФОТОФЕЙК: Польські сайти при бронюванні готелів пропонують опцію «без українців»

ФОТОФЕЙК: Польські сайти при бронюванні готелів пропонують опцію «без українців»

16 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1056

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот з польського сайту для пошуку готелів. Серед доступних опцій на сайті нібито можна вибрати пункт «без українців». Автори допису вказують, мовляв, українці набридли навіть своїм сусідам.

Утім, це фото відредагували, на польському сайті, скриншот якого поширюють у мережі, немає пункту «без українців».

Скриншот допису

На скриншоті видно кілька готелів, у яких можна зупинятися, біля кожного закладу є короткий опис. Ми ввели у пошуковик назву першої локації та перші два речення опису польською мовою: «Комфортабельні номери в Буську-Здруї. Нещодавно відкритий готель WILLA HONOLULU вітає гостей. У нас є вісім двомісних номерів для оренди, два одномісні та два тримісні номери». За запитом ми знайшли оголошення із цим текстом на польському сайті для пошуку квартир, пансіонатів та готелів nocleg24h.pl.

Інтерфейс сайту такий же, як і на сайті, з якого зробили скриншот. Однак у розділі «Варіанти пропозицій/ послуг» немає пункту «без українців». Насправді між опціями «паркінг» та «ігровий майданчик для дітей» вказаний пункт «пісочниця».

Скриншоти: 1. Відредаговане зображення 2,3. Оригінальний сайт nocleg24h.pl

Також нам не вдалося знайти таку опцію на інших польських сайтах пошуку готелів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний