ФОТОФЕЙК: Портрет Гітлера на фасаді Київської міської ради

ФОТОФЕЙК: Портрет Гітлера на фасаді Київської міської ради

24 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
1634

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі соцмереж у 2021 році поширюють фото, на якому портрет Адольфа Гітлера з написом «Гітлер визволитель» висить на фасаді будівлі Київської міської адміністрації. Однак це фотофейк: оригінальне фото зробили під час Євромайдану, тоді активісти вивісили портрет Степана Бандери. 

Зображення з дописів

Світлину в 2014 році опублікував у твіттері Ашот Габрелянов, керівник російського телеканалу «Life News TV», пише BBC. Її також поширив прокремлівський медіамагнат Костянтин Риков. 

Насправді у січні 2014 року на вході в будівлю КМДА вивісили портрет Степана Бандери. В українських ЗМІ поширювали схожі та навіть цю саму світлину, на якій замість Гітлера — Бандера. 

Оригінальне фото 

Згодом портрет Степана Бандери над будівлею КМДА замінили портретом Тараса Шевченка. Зображення Бандери перенесли всередину, в залу КМДА.

Схожі фейки характерні для російських медіа, які у спробах дискредитувати Революцію Гідності називають протестувальників націоналістами, нацистами чи радикалами. Російські державні медіа також систематично поширюють фейки, якими прагнуть показати, немов в Україні нацизм чи неонацизм — панівна ідеологія, а крайні праві мають вирішальний вплив та підтримку в суспільстві. На сайті EUvsDisinformation Європейської служби зовнішньополітичної діяльності зібрано щонайменше 400 фейків російської пропаганди про нацизм в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний