ФОТОФЕЙК: Поряд із німецькими прапорами на Бундестазі встановили радянський

ФОТОФЕЙК: Поряд із німецькими прапорами на Бундестазі встановили радянський

29 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
174

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито 8 травня 2023 року у Берліні поряд з німецькими прапорами на Бундестазі встановили радянський.

Однак це — неправда. Радянського прапора на Бундестазі у травні 2023 року не було, фото та відео відредагували.

Скриншот допису

У Центрі протидії дезінформації зазначили, що радянського прапора над Рейхстагом не було, про це повідомили представники МЗС України в Берліні.

Незалежні фактчекери з Німеччини dpa також спростували інформацію про радянський прапор над Бундестагом. У коментарі для dpa пресслужба Бундестагу повідомила, що немає жодної інформації про такі випадки останнім часом. Там запевнили, що 8 травня не встановлювали радянський прапор над Бундестагом.

Крім того, того дня (8 травня) погода в Берліні не була такою, як на фото та відео з прапором. Насправді було сонячно, а на фото та відео з прапором похмуро. Також на деревах у травні значно більше листя. 

Берлін, 8 травня 2023 року. Джерело: Feratel

Бундестаг, 8 травня 2023 року. Джерело: dpa

Отже, немає жодних доказів, що будь-коли останнім часом над Бундестагом був радянським прапор. Представники Бундестагу та МЗС України підтвердили, що прапора над Бундестагом не було, отже фото та відео відредагували.

Для створення фейку взяли старі кадри з Берліну. А погодні умови та рослинність у Берліні 8 травня 2023 року інші, ніж на відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний