ФОТОФЕЙК: «Сімпсони» передбачили пандемію коронавірусу | VoxUkraine

ФОТОФЕЙК: «Сімпсони» передбачили пандемію коронавірусу

26 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
3460

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють низку кадрів начебто із 21 епізоду 4 сезону «Сімпсонів», які нібито демонструють, що «Сімпсони» передбачили спалах коронавірусу. 

Зображення, що поширюють у мережі

 

Утім, не всі кадри, які поширюють, є кадрами з 21 епізоду 4 сезону «Сімпсонів». Більше того, один із кадрів відредагували, дописавши слова “corona virus”. Цей же фейк уже спростували іноземні незалежні фактчекери з AFP та Reuters.

Зображення в нижньому правому куті відредаговане. Оригінальний кадр взяли з 6 епізоду 22 сезону, що вийшов у 2010 році. Сюжет цього епізоду розгортається навколо змови медіаімперії Америки щодо хвороби «котячий грип». Під час випуску новин, один із персонажів, ведучий новин, зображений поряд із заголовком «Apocalypse Meow», який і відредагували на напис “corona virus”. 

Ліворуч – кадр із епізоду «Дурень Монті», праворуч – відредаговане зображення

 

В 21 епізоді 4 сезону, звідки взяли інші три фото, дійсно йдеться про розповсюдження вірусу, однак не коронавірусу, а вигаданого вірусу «осакського грипу». Він начебто прибуває з Японії до Спрінгфілда через заражені посилки. Утім, розповсюдження коронавірусу з продуктів або упаковок, які транспортуються протягом днів або тижнів малоймовірне.

Тож, стверджувати про передбачення пандемією коронавірусу популярним серіалом безпідставно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний