Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють світлину, на якій слон несе у хоботі левеня, а поруч біля них — левиця. Автори дописів коментують, що під час спеки в савані слон ніс левеня до води.
Зображення, яке поширюють у мережі
Однак, це — фейк. Фото відредагували у графічному редакторі.
Цей фейк вже спростували незалежні фактчекери з Snopes, AFP, Full Fact, PolitiFact, The Quint та NewsMeter.
Це фото опублікували в Twitter акаунті Національного парку Крюгера як першоквітневий жарт у 2018 році.
We were following a lioness carrying her cub & she was getting really tired. An elephant showed up wanting to help the lioness. The elephant put its trunk down, the cub jumped up & the elephant carried the lion cub!!⁰S28, 3km from S entrance
Tinged by Sloof Lirpa pic.twitter.com/aebvHwtrv5— Kruger Sightings (@LatestKruger) April 1, 2018
Національний парк Крюгера (Kruger National Park) — національний парк у Південно-Африканській Республіці, площею близько 2 млн гектарів.
Надав Оссендрайвер (Nadav Ossendryver), адміністратор сторінки Національного парку Крюгера, наступного дня у Twitter написав, що це не справжнє фото, а жарт на 1 квітня. У коментарі AFP Оссендрівер підтвердив, що відредагував це фото у Photoshop. Інформацію про те, що фото відредагували, опублікували також і на сторінці парку.
Крім того, у дописі вказано, що фото зроблене Sloof Lirpa. Утім, це не ім’я автора фото, а слова “April Fools” (День Дурня), написані навпаки. Це натяк на те, що публікація — жарт.
Для порівняння наводимо оригінальне фото слона та відредаговане:
Оригінальне та відредаговане фото
Левеня на фото додали з іншої світлини:
Фрагмент відредагованого фото та оригінальне фото з левеням
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний