ФОТОФЕЙК: Табличка з написом про леопардів та Зеленського у Берлінському зоопарку

ФОТОФЕЙК: Табличка з написом про леопардів та Зеленського у Берлінському зоопарку

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1195

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото таблички у Берлінському зоопарку, на якій нібито написано «Переконливе прохання не годувати леопардів порожніми розмовами Зеленського. Тварину може знудити! Адміністрація зоопарку». Згадка леопардів начебто натякає на танки Leopard.

Утім, фото відредагували. На таблиці в зоопарку немає напису про леопардів та Зеленського. 

Скриншот допису

За допомогою інструменту для перевірки достовірності фотографій FotoForensics ми виявили, що зображення відредагували. Для перевірки фото програма FotoForensics використовує метод ELA, що аналізує рівень помилок на зображеннях. На фото можна помітити, що місце, де розташований напис про леопардів, виділено більш яскравим білим кольором ніж місце, де розташований напис «Zoo Berlin» та зображення горили. 

Зліва: поширене фото таблички; справа: аналіз фото за методом ELA у Fotoforensics 

Ми вирішили знайти будівлю на фото через ключові слова «Zoo Berlin entrance». Серед результатів пошуку є фото, на яких зображено вхід у зоопарк, який розташований у центральному районі Тіргартен. На поширеному фото зверху можна помітити фігури моржа та барана. Ці ж фігури тварин є на фото входу у зоопарк, яке опублікували у фотостоці Dreams Time у 2018 році. На місці чорних плакатів були плакати з зображенням панди. 

Зліва: поширене фото таблички; справа: вхід у берлінський зоопарк

На інших фото за 18 листопада 2022 року та 28 листопада 2016 року з фотостоку Shutterstock можна побачити вже чорні плакати — такі ж, як на підробленому фото. На вході висять два плакати з написом «Zoo Berlin» та зображенням горили. Іншого тексту на плакаті немає. 

Перше вфото: вхід у берлінський зоопарк, 18 листопада 2022 року; справа: вхід у зоопарк, 28 листопада 2016 року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний