Beta

ФОТОФЕЙК: Траса Пекін-Шанхай на 40 смуг або шосе в Техасі

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нібито фото траси між Пекіном та Шанхаєм на 40 смуг. Також це фото поширювали з коментарем, що це шосе в Техасі.

Скриншоти дописів у Facebook

 

Проте, це — неправда. Найімовірніше, це фото відредагували.

Раніше іноземні незалежні фактчекери зі Snopes перевіряли допис про затор на 50-смуговому шосе в Китаї. Насправді ж, на фото був затор на автошляху G4 у Китаї, що з’єднує Пекін, Гонконг та Макао. Утім, на ньому не 50 смуг, а 25, і це лише на одній частині дороги, де розміщені пункти для оплати проїзду. В інших місцях шосе має по 4 смуги в кожну сторону. 

Шосе між Пекіном та Шанхаєм — це автошлях G2, на ньому немає 40 смуг.

Шосе між Пекіном та Шанхаєм

 

Якщо ж на фото нібито шосе в Техасі, то це може бути відредагована світлина шосе І-10, що з’єднує Каліфорнію та Флориду і проходить через всі південні штати.

Шосе І-10 на Google Maps

 

Найширша частина шосе —  Кеті Фрівей (Katy Freeway) в Техасі. На цьому відрізку шосе всього не 40, а 26 смуг (12 основних, 8 смуг для з’їзду на бічні дороги або виїзду з них та 6 додаткових смуг, їх використовують для спецтранспорту або відкривають за необхідності).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний