ФОТОФЕЙК: Третя окрема штурмова бригада опублікувала фото з закликом спробувати наркотичні речовини

ФОТОФЕЙК: Третя окрема штурмова бригада опублікувала фото з закликом спробувати наркотичні речовини

29 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
258

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах поширили скриншот із нібито інстаграм-акаунту 3-ї окремої штурмової бригади. На ньому зображено саморобний бонг — пристрій для куріння канабісу та підпис «потягнеш?».

Це фотофейк. Фото відредагували, використавши одну з рекламних картинок 3-ї окремої штурмової бригади.

Скриншот допису

На офіційній сторінці 3-ї ОШБ ми не знайшли подібних фото. На картинці помітно, що це сторіс в інстаграмі, а отже воно вже могло зникнути. 

Ми знайшли оригінальне зображення — це реклама тестового тижня штурмовика, який пропонує бригада. На ньому людина може пройти спеціальній 7-денний курс тренувань та зрозуміти, чи готова вона приєднатися до підрозділу. Росіяни взяли фото підрозділу з військовим та поверх нього наклали саморобний бонг. На це вказує те, що пристрій на фейковій картинці знаходиться поверх назви інстаграм-сторінки, а з-під нього помітно головний убір військового вгорі та ремінно-плечова система із магазинами зліва картинки. Вони збігаються з рекламним фото. Також на фейковій та справжній картинці однакові дерева справа.

Зліва — фейкова картинка, справа — оригінальне фото

Раніше ми вже спростували фейк про те, що командир 3-ої штурмової бригади Андрій Білецький «возвеличує» переваги російської армії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний