ФОТОФЕЙК: У Дагестані за наказом влади скасували часткову мобілізацію

ФОТОФЕЙК: У Дагестані за наказом влади скасували часткову мобілізацію

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
886

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські ЗМІ та телеграм-канали поширюють фото наказу голови Дагестану про нібито скасування часткової мобілізації через протести в Махачкалі та інших містах республіки.

Однак це — фейк. Насправді голова Дагестану заявив, що мобілізація продовжується.

Скриншот допису

21 вересня 2022 року володимир путін оголосив часткову мобілізацію. Пізніше міністр оборони рф сергій шойгу наголосив, що до лав російської армії призвуть близько 300 тисяч чоловіків. Через це 25 вересня 2022 року у Дагестані пройшли акції протесту проти мобілізації. На вулиці міст Махачкала та Хасавюрте вийшли не тільки чоловіки, а і жінки, які скандували «ні війні». Акції протесту супроводжувалися зіткненнями із силовиками та арештами. 

Після цього у мережі поширили фото наказу про зупинку часткової мобілізації від імені голови Дагестану. Однак у документі є численні помилки. Автори документу при копіюванні з оригінального наказу не змінили прийменник у словосполученні «об приостановлении мобилизации» (правильний варіант — «о приостановлении»). Також є зайва «н» у слові «выполннением», у другому слові словосполучення «согласно приказа» неправильно вжите закінчення (правильний варіант — «согласно приказу»). 

Фото — підроблений наказ про відміну часткової мобілізації

Фото — оригінал наказу про часткову мобілізацію від 21 вересня 2022 року

Пізніше голова Дагестану Сергій Меліков у своєму телеграмі наголосив, що всупереч акціям протесту, завдання по частковій мобілізації від президента рф дагестанці виконають.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний