ФОТОФЕЙК: У Франції на аукціоні хочуть розпродати реліквії Києво-Печерської лаври

ФОТОФЕЙК: У Франції на аукціоні хочуть розпродати реліквії Києво-Печерської лаври

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
502

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото оголошення аукціону в Франції. У ньому нібито повідомляють про продаж старовинних реліквій з Києво-Печерської лаври, який відбудеться 1 жовтня 2023 року. 

Це фотофейк. В «оголошенні» допущені помилки, а подібного аукціону немає серед запланованих аукціонним домом «Osenat». 

Скриншот допису

Для початку ми звернули увагу на текст оголошення. У ньому допустили помилку: правильно французькою буде «La laure de Kyïv-Petchersk», а не «La Laure de Kiev-Petchersk». Також фото поширюють лише російські та проросійські джерела. 

На оголошенні вказано, що продаж проводить аукціонний дім «Osenat» 1 жовтня 2023 року. Проте на офіційному сайті у розкладі на цю дату вказаний зовсім інший аукціон — «The interiors of Versailles». 

Також на «оголошенні» аукціону продаж реліквій лаври вказаний як «Art Russe», тобто «російське мистецтво».  Хоча Києво-Печерська Лавра знаходиться в Україні.

Цікаво, що 24 вересня 2023 року «Osenat» має провести аукціон предметів російського мистецтва. Частина картинки, яка ілюструє цей продаж, збігається з фейковим оголошенням. Також для цього використали фото ікони «Похвала Пресвятої Богородиці» з Києво-Печерської лаври. Швидше за все, фото про продаж реліквій із лаври відредагували. 

Зліва — візуалізація до аукціону предметів російського мистецтва. Справа — фейкове оголошення

Ікона «Похвала Пресвятої Богородиці». Джерело: інтернет-магазин Києво-Печерської лаври

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний