ФОТОФЕЙК: У Харкові військовий 22-ї ОМБр знущався зі своєї 71-річної матері

ФОТОФЕЙК: У Харкові військовий 22-ї ОМБр знущався зі своєї 71-річної матері

7 Серпня 2025
FacebookTwitterTelegram
168

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські джерела поширюють скриншот новини українського видання, де нібито йдеться про побутову сварку військового з 22-ї ОМБр та його матері. 

Однак це фотофейк. У публікації не йдеться про причетність чоловіка до Сил оборони. Заголовок відредагували. 

Скриншот публікації

За зворотним пошуком у гуглі ми знайшли справжню новину — її опублікувало харківське медіа «Думка» 30 липня 2025 року. Російські пропагандисти відредагували заголовок, скориставшись редактором зображень чи змінивши код сторінки. Слово «чоловік» замінили на «військовий».  

Угорі — скриншот новини видання «Думка»; знизу — скриншот фейку

У новині ідеться про чоловіка з Харкова, який погрожував своїй 71-річній матері під час сімейної сварки. Однак там не згадується про його причетність до 22-ї ОМБр чи до інших підрозділів Сил оборони. У повідомленні поліції вказують, що проти порушника складено адміністративний протокол щодо вчинення домашнього насильства. Однак деталей про зайнятість чоловіка там теж немає.  

Раніше ми спростовували фейк, нібито військовий 22-ї ОМБр пограбував 80-річну бабусю під приводом допомоги.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний