ФОТОФЕЙК: У Києві розвішали білборди із фотографіями Павла Лагойди та Віктора Пилипенка

ФОТОФЕЙК: У Києві розвішали білборди із фотографіями Павла Лагойди та Віктора Пилипенка

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
645

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У своєму телеграм-каналі колаборант Олексій Журавко розмістив фото нібито білбордів із ветераном АТО/ООС Віктором Пилипенком та стрільцем-зенітником Павлом Лагойдою. Журавко пише, що Віктор Пилипенко є «воєнним злочинцем» та брав участь у гей-параді в Києві. Утім, це фейк.  

Скриншот посту

Зворотний пошук у Google показує, що насправді на білбордах на фото розміщено зовсім інші плакати. На білборді з першого фото опублікований анонс концерту Монатіка в рамках туру «Love it Ритм» 1 серпня 2019 року. Воно є частиною портфоліо рекламного агентства «ЯДRО». На білборді з другого фото розміщено плакат із нардепом Олексієм Гончаренком. 

На фото, які додають у фейкових дописах, ідентичний фон: перехожі та авто на світлинах нібито 2022 року ті ж самі, що на кадрах попередніх років. Це вказує на те, що старі фото відредагували.

Фото білборда з анонсом концерту. Джерело: агентство «ЯДRО»

Фото білборда з нагоди заснування Києва. Джерело: Олексій Гончаренко

Віктор Пилипенко із вересня 2014 до літа 2016 року служив у батальйоні «Донбас», після початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем у 72-гу окрему механізовану бригаду імені Чорних Запорожців. Він став першим військовим, який наважився на камінаут. Разом із іншими відкритими та закритими ЛГБТ військовими заснував громадську організацію «Українські військові ЛГБТ за рівні права» у 2018 році. Очолював колону військових на Марші Рівності, організованому «КиївПрайдом».  Павло Лагойда також є відкритим ЛГБТ-активістом, служить стрілцем-зенітником у ЗСУ. Жодних доказів того, що вони причетні до воєнних злочинів, не існує.

Олексій Журавко колишній депутат  від «Партії регіонів», російський колаборант, який перебував у розшуку СБУ за звинувачення у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки. Відкрито підтримував росію, неодноразово давав коментарі російським ЗМІ та поширював прокремлівські наративи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний