ФОТОФЕЙК: У Польщі випустили марки з Володимиром Зеленським в образі Гітлера

ФОТОФЕЙК: У Польщі випустили марки з Володимиром Зеленським в образі Гітлера

29 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
760

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Польщі випустили поштові марки з Володимиром Зеленським в образі Адольфа Гітлера.

Однак це — фейк. Фото відредагували, у Польщі не випускали таких марок.

Фото, яке поширюють у мережі

Зворотний пошук по фото в Google Lens показав, що справжня марка, яку випустили у Польщі, відрізняється. На ній у Володимира Зеленського немає вус, схожих на вуса Гітлера.

Результати пошуку

Марку справді випустили в Польщі. Однак це не офіційна марка, випущена Поштою Польщі. На офіційних сторінках пошти не повідомляли, що створили таку марку. Це  ініціатива депутата Краківської міськради Лукаша Вантуха, а не Пошти Польщі. Лукаш Вантух випустив цю марку, щоб кошти, отримані з продажу марки, передати на гуманітарну допомогу Україні.

На сайті польської пошти є можливість замовити власну марку з будь-яким дизайном та обрати кількість аркушів. Саме через цей сервіс Лукаш Вантух і випустив марку з Володимиром Зеленським. Це підтвердили представники Пошти Польщі у твіттері.

Справжня марка, випущена згідно з дизайном Лукаша Вантуха

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний