ФОТОФЕЙК: У Ріо-де-Жанейро одягнули статую Христа-Спасителя у гігантську вишиванку

ФОТОФЕЙК: У Ріо-де-Жанейро одягнули статую Христа-Спасителя у гігантську вишиванку

30 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
938

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють новину про те, що у Ріо-де-Жанейро, Бразилії, у рамках акції на підтримку України на статую Христа-Спасителя одягнули вишиванку.

Утім, це фотофейк – бразильці не одягали вишиванку на статую Христа-Спасителя, що заввишки сягає майже 40 метрів. 

Скриншот допису

За зворотним пошуком зображень у Google ми знайшли оригінал світлини, використаної у фейку.

Оригінальне фото

Відредаговане фото

Автором відредагованої світлини є користувач твітера Nugzar Metreveli, який зокрема публікує зображення, що висміюють російських політиків та тих, хто їм симпатизує. Користувач опублікував фото ще у серпні 2022 року. Він додав до світлини вишиванку та змінив колір парасольок, що знаходяться під постаментом – на оригінальному зображенні вони яскраво-зеленого кольору, утім на фото, що шириться мережею, їх пофарбували у жовто-сині кольори.

Окрім цього, повідомлень про те, що майже 40-метрову статую Христа-Спасителя вбрали у вишиту сорочку, немає у жодному надійному українському чи іноземному ЗМІ. Також про це не писали на сайті й сторінках посольства України в Бразилії та на ресурсах посольства Бразилії в Україні.

Отже, статую Христа-Спасителя жодного разу не вбирали у вишиванку. Проте її підсвічували у кольори українського прапора безліч разів – це робили для того, аби привітати українців із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності. Цьогоріч статуя також сяяла синьо-жовтими кольорами.

Статуя Христа-Спасителя, зафільмована 23 серпня 2023 року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний