ФОТОФЕЙК: У росії створили ікону Прігожина

ФОТОФЕЙК: У росії створили ікону Прігожина

30 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
519

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому зображено ікону Євгенія Прігожина. ЇЇ нібито доставили у храм зс рф, розташованому у місті Кубинка, московська область.  

Це фотофейк. Оригінальне фото зробили у 2020 році під час відкриття головного храму збройних сил росії, і на ньому немає ікони Прігожина. 

Скриншот допису

За зворотним пошуком нам вдалося знайти оригінальну світлину. Насправді на ній зображена ікона Божої Матері, а не Прігожина. Справжнє фото зробили у 2020 році під час відкриття головного храму збройних сил росії у місті Кубинка московської області. 

Оригінальне фото з іконою. Джерело: RTVI

Першоджерелом відредагованого фото є користувач інстаграму «hogfaces», який опублікував його 28 серпня 2023 року. Наступного дня світлину поширив  акаунт із назвою «axyxyart», який має значно більшу кількість підписників, після чого світлину почали масово поширювати у мережі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний