ФОТОФЕЙК: У «Сімпсонах» передбачили президентство Зеленського та смерть Байдена

ФОТОФЕЙК: У «Сімпсонах» передбачили президентство Зеленського та смерть Байдена

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
2574

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що в серіалі “Сімпсони” передбачили дві події: обрання Володимира Зеленського президентом у 2019 році та смерть Джо Байдена в 2022 році. Для доказу цього в дописах наводять зображення, взяті нібито з епізодів серіалу.

Скриншот посту, який поширюють у Facebook

Однак ці зображення відредаговані. Насправді в “Сімпсонах” ніколи не передбачали обрання Зеленського чи смерть Байдена.

Зображення з “могилою Джо Байдена” кілька разів використовували як обкладинку для відео з клікбейтними заголовками на кшталт “топ-10 передбачень Сімпсонів”. Утім, у жодному з цих відео не згадують передбачення про Байдена.

Відредаговане зображення на обкладинці відео з YouTube

Насправді ж зображення з телеведучим взяли з 21 епізоду 4 сезону “Сімпсонів”. Замість могили на фото розміщена Годзілла з написом “осакський грип”. У цьому епізоді йшлося про новий вірус, який виник в Японії. 

Сімпсони, 4 сезон, епізод 21

Щодо зображень Зеленського, вони взагалі не з’являлися в серіалі. Президент України в “Сімпсонах” — це результат роботи українських ілюстраторів.

Ляшко, Тимошенко, Зеленський, Порошенко в стилі “Сімпсонів”, ТСН

17 грудня 2018 року на честь річниці створення серіалу ТСН опублікувала кандидатів у президенти України в стилі “Сімпсонів”. Автори серіалу не мали жодного відношення до цієї ідеї.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний