ФОТОФЕЙК: У Верховній Раді України розглядають можливість зниження призовного віку до 16 років

ФОТОФЕЙК: У Верховній Раді України розглядають можливість зниження призовного віку до 16 років

20 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1417

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють новину про можливе зниження в Україні віку призову на військову службу до 16 років. Цю інформацію розповсюджують із посиланням на пост у телеграм-каналі колишнього народного депутата України Іллі Киви. Він надає нібито копію постанови ВРУ, що це підтверджує. 

Однак зображення відредагували, насправді на офіційному сайті Верховної Ради немає цієї постанови або документа з аналогічним змістом.

Скриншот постанови, який поширює Ілля Кива

Скриншот документа та інформації про нього, які поширюють російські ЗМІ

На офіційному сайті ВРУ за реквізитами, а саме за номером та датою реєстрації (7333 від 29.04.2022), вказаними на скриншотах, опублікований проєкт Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності в період воєнного стану при добровільному відшкодуванні шкоди».

До того ж у тексті на скриншоті неправильно вказали назву закону, що регулює порядок проходження військової служби. Його офіційна назва — «Про військовий обов’язок і військову службу».

Оформлення документу також не відповідає офіційним вимогам до проектів постанов ВРУ, оскільки повинна бути вказана фраза «Верховна рада постановляє», після якої викладається безпосередній зміст постанови та рішення, що ухвалюється. 

На офіційній сторінці ВРУ міститься лише проект Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації». Згідно з останнім, продовжується дія Указу Президента України № 69/2022 про призов військовозобов’язаних та резервістів, однак не всіх громадян, а лише тих, що досягли призовного віку та підлягають мобілізації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний