ФОТОФЕЙК: Uber у декількох країнах відмовляється надавати послуги українським біженцям
Beta

ФОТОФЕЙК: Uber у декількох країнах відмовляється надавати послуги українським біженцям

27 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
331

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито компанія Uber в країнах Європи, зокрема в Австрії, відмовилася перевозити біженців з України. Підставою нібито стала бійка між українцями та місцевими таксистами біля готелю у Відні. Як доказ додають скриншоти з мобільного додатку Uber нібито в Австрії, на якому помітно примітку від компанії «Ми не обслуговуємо українських біженців», та профілі окремих водіїв з указанням аналогічної вимоги.

Скриншоти з дописів

Утім, це неправда. Офіційних заяв від компанії щодо заборони обслуговування українських біженців не було, надані скриншоти були відредаговані.

На те, що скриншоти підробили, вказує наступне:

Неактуальний інтерфейс додатку: у 2022 році  інтерфейс Uber виглядає як на скриншоті справа.

Ліворуч скриншот з допису, праворуч скриншот додатку Uber

Обраний маршрут. На скриншоті, що поширюють, місцем прибуття відмічено вулицю Лустенау в австрійському місті Літц. Однак в цьому місті сервіс Uber не працює. Станом на червень 2022 року, в Австрії послуги Uber доступні лише в трьох містах країни: Інсбруку, Зальцбургу та Відні. 

Зворотний пошук у Google по фото водійських профілів показує, що відповідні скриншоти викладено на форумі водіїв Uber із Індонезії ще у 2017 році. На оригінальних зображеннях жодних приміток про українських біженців немає. 

Відредагований скриншот з допису, праворуч оригінальний скриншот з форуму

Відредагований скриншот з допису, праворуч оригінальний скриншот з форуму

Інформації про випадки відмови обслуговувати українців в інших містах немає.

Бійка між українцями та австрійськими таксистами сталася 25 травня біля готелю у Відні. За даними австрійського таблоїду Heute, суперечка виникла через паркувальне місце. У результаті двоє таксистів дістали травми. Згодом повідомили, що поліція визнала таксиста винним у суперечці.

Компанія Uber від самого початку повномасштабного вторгнення росії в Україну підтримує українську громаду. Зокрема водії Uber у США та Європі мають змогу через додаток зробити пожертву до Міжнародного комітету порятунку, що займається підтримкою вимушених переселенців із України. 

У лютому-березні сервіс безкоштовно транспортував біженців через польський, а згодом румунський та чеський кордони, допомагав у доставці продуктів харчування та товарів першої необхідності.

24 лютого роботу сервісу в Україні тимчасово призупинили, але вже у березні Uber  знову запрацював у Львові та Вінниці, та вперше — у Тернополі та Чернівцях. Зі здійснених платежів компанія комісії не бере, повна вартість поїздки йде на рахунок водіям. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний