ФОТОФЕЙК: Україна експортує електроенергію у Польщу

ФОТОФЕЙК: Україна експортує електроенергію у Польщу

25 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
747

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють документ, який нібито підтверджує, що Україна експортує електроенергію в Польщу.

Утім, це — фейк. Документ підробили, а Україна припинила експорт електроенергії 11 жовтня.

Скриншот допису 

Цей фейк вже спростували в «Укренерго». Там наголосили, що в українського оператора, тобто «Укренерго», немає такого органу як «Рада директорів». У переліку керівних органів «Укренерго» справді немає «Ради директорів». 

Крім того, в документі посилаються на постанову Кабміну №1355. Насправді у постанові йдеться про деякі питання діяльності Державної служби з етнополітики та свободи совісті, а про енергетику немає жодної згадки. 

Отже, можна зробити висновок, що документ підробили.

Нагадуємо, що Україна припинила експорт електроенергії після перших атак росії на українську енергосистему. Дані з сайту Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) підтверджують, що Україна не продає електроенергію іншим країнам.

Раніше ми спростовували фейк про те, що дані з ENTSO-E підтверджують, що Україна продає електроенергію за кордон. Однак насправді дані на сайті, на які посилались у публікаціях, показують обсяги перетоків електроенергії, а не її експорт.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний