ФОТОФЕЙК: Українки в Німеччині масово почали народжувати від арабів, не чекаючи чоловіків з фронту — DW

ФОТОФЕЙК: Українки в Німеччині масово почали народжувати від арабів, не чекаючи чоловіків з фронту — DW

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
131

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот статті з вебсайту Deutsche Welle (DW), у якій нібито йдеться про те, що в Німеччині українки почали масово народжувати дітей від арабів і турків, не чекаючи на своїх чоловіків із фронту. Роблять вони це з метою отримати громадянство.

Це — фотофейк, Deutsche Welle не публікувало таку статтю. В оригінальній статті DW, на основі якої зробили фейк, розповідають про покращення демографічної ситуації в Німеччині, але не згадують про українських біженців.

Скриншот допису

Оригінальну статтю можна знайти на сайті російської служби DW за імʼям авторки (Єлєна Доліна) та датою написання статті (31 травня 2023 року).

Скриншот оригінальної статті DW

У статті згадують про дані, опубліковані німецьким Федеральним статистичним бюро у Вісбадені щодо зростання частки дітей у населенні країни до 13%. Одним із чинників, пише DW, могла стати пандемія COVID-19, під час якої люди проводили більше часу разом.

При цьому в демографічному дослідженні зазначили, що українських біженців не враховували у вищезгаданій статистиці. Представники арабського чи турецького етносів у статті не згадуються зовсім ні у статті, ні у дослідженні.

Скриншот оригінальної статті DW

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний