ФОТОФЕЙК: Українських біженців запросили пожити в колишньому німецькому концтаборі в Заксенхаузені

ФОТОФЕЙК: Українських біженців запросили пожити в колишньому німецькому концтаборі в Заксенхаузені

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
935

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюють інформацію, нібито Меморіал Заксенхаузена запропонував прихисток українським біженцями на території колишнього концтабору. У дописах також поширюють фото із синьо-жовтим написом «Ласкаво просимо додому».  

«Керівництво музейного комплексу «Заксенгаузен» вирішило допомогти у цей важкий для українського народу час! Ми готові прийняти біженців, які прибувають до Берліна. Ми маємо комфортні номери у спеціально побудованому тимчасовому готелі на території музейного комплексу. Співробітники Sachsenhausen будуть раді вам допомогти. Ласкаво просимо до Німеччини!», – йдеться німецькою в пості під фото.

Представники Меморіалу Заксенхаузена не робили таких заяв, а оригінальне фото не містить синьо-жовтої смужки з написом «Ласкаво просимо додому».

Фото, яке поширюють у мережі, із нібито заявою Меморіалу

За допомогою зворотного пошуку зображень у Google можна знайти оригінал цього фото на туристичному сайті «Vive Berline Tours» від 13 жовтня 2019 року. На фото справді зображені будівлі на території колишнього німецького концтабору в Заксенхаузені.

Результати пошуку зображення в Google

Оригінальне фото 

Для перевірки ми також використали програму FotoForensics. Аналіз рівня помилок (ELE — error level analysis) визначив різний ступінь компресії пікселів окремих елементів та загального фото. Це може свідчити про те, що зображення було відредаговане у виділених місцях. 

Результати аналізу фото

Також 12 липня Меморіал Заксенхаузена на своїх офіційних сторінках в соціальних мережах (інстаграм, твіттер та фейсбук) зазначив, що не публікував таку інформацію. У Меморіалі прокоментували фейкові публікації: «Ми засуджуємо все більше використання фейкових новин із посиланнями на нацистську історію для проведення грубої пропаганди. Ми протидіємо цьому науково обґрунтованою історичною освітою».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний