ФОТОФЕЙК: Українських біженцям заборонили порушувати порядок лондонського аеропорту Станстед — фото

ФОТОФЕЙК: Українських біженцям заборонили порушувати порядок лондонського аеропорту Станстед — фото

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
990

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у лондонському аеропорту Станстед виставили банери для українських біженців із проханнями не перешкоджати руху, не спати на підлозі, не смітити, не палити в аеропорту та не пошкоджувати його власність (сидіння для пасажирів, торгові автомати). У разі порушення — штраф 5000 євро.

Утім, насправді оригінальний напис на банері в аеропорту зовсім інший. 

Скриншот допису

Зворотний пошук у Google Images показує, що 20 липня у мережу виклали відео із лондонського аеропорту Станстед. Його, найімовірніше, використали як основу для фейкових дописів. Якщо порівняти кадри з відео та фото з фейкових дописів, стає зрозуміло, що це один і той самий стенд. Його також можна помітити на відео з аеропорту інших користувачів. На реальному стенді розміщено банер із вказівками напрямку руху до українського пункту допомоги, де надають консультаційні послуги прибулим українцям. 

Ліворуч – скриншот відео, праворуч – Скриншот фото з допису

У липні лондонські аеропорти, зокрема Станстед, зіткнулися з вимушеним скасуванням рейсів. Нестача персоналу та операційні проблеми призвели до утворення великих черг. Іноді період очікування займає більше доби, тому люди відпочивають просто на підлозі аеропорту. На відео видно саме очікувачів у черзі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний