ФОТОФЕЙК: Український військовий носить шолом із написом «Jedem das seine»

ФОТОФЕЙК: Український військовий носить шолом із написом «Jedem das seine»

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
1856

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють фото, на якому нібито український військовий одягнув каску з написом «Jedem das seine». Автори публікації зазначають, що це гасло нацисти розміщували на брамі концтаборів. Напис перекладається як «кожному своє», і сьогодні він заборонений у Німеччині.

Утім, це фото відредагували.

Напис «Jedem das seine» — «кожному те, що належить» — старовинне німецьке прислів’я, яке у Третьому рейху було розміщене на воротах концентраційного табору Бухенвальд. Напис був встановлений так, щоб його можна було прочитати, лише перебуваючи всередині табору. Офіційно напис не заборонений у Німеччині, проте його використання у рекламних кампаніях, художній літературі викликає хвилю суспільного обурення.

Фото, яке поширюють у мережі

На фото, яке поширюють в мережі, посередині стоїть чоловік, схожий на фронтмена українського музичного гурту «Антитіла» Тараса Тополю. Ми вирішили пошукати це фото у соцмережах учасників гурту. 

На сторінці у фейсбуці одного з музикантів, Сергія Вусика, ми знайшли пост, у якому він спростовує повідомлення, нібито у нього на касці написане гасло «Jedem das seine». Сергій виклав скриншот оригінального фото. На ньому видно, що оригінальне фото опублікували в інстаграмі гурту «Антитіла» ще 24 березня. Російські медіа відзеркалили знімок та нанесли нацистський напис на шолом.

Оригінальне фото. Джерело: гурт «Антитіла»

Від початку повномасштабного вторгнення члени українського музичного гурту долучились до оборони України: частина команди записалися добровольцями до лав  територіальної оборони, решта зайнялися волонтерською діяльністю.

Російські медіа не вперше поширюють неправдиві повідомлення про те, що в Україні нібито підтримують ідеологію нацизму. Раніше ми спростовували фейк про те, що заступник начальника поліції Києва має татуювання з нацистською символікою, а українські діти використовують нацистські жести при вітанні з військовими ЗСУ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний