ФОТОФЕЙК: В Одесі у МакДональдзі видають повістки — фото

ФОТОФЕЙК: В Одесі у МакДональдзі видають повістки — фото

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
209

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що у МакДональдзі в Одесі роздають повістки. Про це нібито свідчить фото повістки на фоні замовлення у закладі. Через це відвідувачі оцінили заклад в одну зірку.  

Утім, фото підробили. Оригінальне фото без повістки опублікували на російському сайті ще в березні 2022 року.

Скриншот допису

Перевірка зображення через Google Lens показала, що фото використовували також для ілюстрації новини про МакДональдз у російському місті Перм від 14 березня 2022 року. На фото помітні написи російською мовою. Наприклад, «выбери способ получения» на вкладці або ж соус «Сырный». 

Оригінальне фото обрізали, додали до нього зображення руки, що тримає повістку, та виклали на сайті відгуків Otzyvua.net нібито від анонімного українця. 

Ліворуч — оригінальне фото. Джерело: Мой город – Пермь. Праворуч — відредаговане фото. Джерело: Відгук на сайті Otzyvua.net 

Нагадаємо, що у ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» точних місць видачі повісток не вказано. Тому її можуть видати будь-де. Однак отримання повістки не означає, що цю особу відразу відправлять на війну. Насамперед виклик до військкомату для перевірки даних громадянина і визначення його придатності до служби.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний