ФОТОФЕЙК: В Україні випустили нову марку із зображенням Зеленського, Хрущова, Бандери та Петлюри

ФОТОФЕЙК: В Україні випустили нову марку із зображенням Зеленського, Хрущова, Бандери та Петлюри

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1079

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 15 липня 2022 року в мережі поширюють фото нібито нової української марки, на якій зображені висічені з каменю портрети Зеленського, Хрущова, Бандери та Петлюри на горі Рашмор.

Однак «Укрпошта» не випускала так марку, фото, ймовірно, відредагували, додавши Зеленського, Хрущова, Бандеру та Петлюру.

Світлина з фейкових публікацій

На офіційному сайті «Укрпошти» немає згадок про випуск нової марки із зображенням Зеленського, Хрущова, Бандери та Петлюри.

Зворотний пошук другого фото з публікації через Google Images приводить до схожого зображення, але з маркою «Русскій воєнний корабль… Всьо!». Ми знайшли це фото в публікації «Укрпошти» у фейсбуці. У дописі від 23 травня 2022 року йдеться про анонс продажу марки «Русскій воєнний корабль… Всьо!». Фото ідентичні (однаковий фон, розміщення руки й марок), але самі зображення марок відрізняються. Ймовірно, фото відредагували: замість марки «Русскій воєнний корабль… Всьо!» додали зображення Зеленського, Хрущова, Бандери та Петлюри.

Скриншот допису

Порівняння оригінального фото від «Укрпошти» (ліворуч) та фото з дописів (праворуч)

Також аналіз фото у FotoForensics показує, що на фото з публікації є ознаки монтажу: вмонтовані об’єкти стають світлішими при перевірці.

Перевірка 1-го фото в FotoForensics, праворуч – перевірка  2-го фото в FotoForensics 

Якщо під час аналізу фото у FotoForensics з’являються ділянки, які яскравіші або темніші за решту зображення, то це вказує на те, що його, ймовірно, відредагували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний