ФОТОФЕЙК: В українських школах створюють ЛГБТ-гуртки

ФОТОФЕЙК: В українських школах створюють ЛГБТ-гуртки

26 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
434

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото сайтів українських шкіл, де повідомляють про нібито відкриття спеціальних ЛГБТ-гуртків. 

Насправді у школах України не діють ЛГБТ-гуртки. Російські пропагандисти відредагували скриншоти з сайтами шкіл. 

Скриншот з допису

Скриншот з допису

Скриншоти з допису

Пропагандисти поширюють неправдиву інформацію про 3 навчальні заклади: ліцей №4 в Івано-Франківську, Тернопільську ЗОШ №13 імені Андрія Юркевича та Вінницький ліцей №29. Розповсюджують «новину» переважно російські джерела. Уперше про дану подію написали у російському телеграм-каналі «Медведь»

На скриншоті сайту ліцею №4 в Івано-Франківську російська пропаганда змінила заголовок розділу та загалом зміст сторінок. Ми знайшли архів цієї сторінки 31 серпня 2023 року. На ній немає згадок про ЛГБТ-гурток. На інших сторінках сайту ліцею або в українських медіа про це немає жодної інформації.

Зліва — оригінальний сайт ліцею №4 в Івано-Франківську. Справа — відредагований варіант

Подібним чином пропагандисти змінили скриншот сайту Вінницького ліцею №29. Він теж був відредагований, а зміст не відповідає оригінальній сторінці ліцею. Також на інших сторінках сайту відсутні згадки про ЛГБТ-гурток.

Фото 1 — фейковий скриншот сайту Вінницького ліцею №29. Фото 2 — скриншот оригінального сайту Вінницького ліцею №29

На сайті Тернопільської ЗОШ №13 імені Андрія Юркевича відсутні жодні згадки про «клас толерантності» чи ЛГБТ-гурток.  Також ми не знайшли інформацію про гуртки ЛГБТ в інших навчальних закладах України.

У програмі Нової української школи для 1-11 класів йдеться про навчання толерантного ставлення до інших людей, думок, позицій тощо. Проте у предметах не висвітлюють толерантність до ЛГБТ-спільноти. Також такого предмета як «толерантність до ЛГБТ» немає. 

Загалом щодо статевого виховання у школах є 2 різні позиції.  Першу представляє міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Він зазначив, що МОН розробляє проєкт стандартів, які передбачають впровадження окремого курсу статевого виховання у шкільну освіту.

Другу представляє гендиректор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько. Він вказав, що теми статевого виховання включені в зміст обов’язкових навчальних предметів «Я досліджую світ» (1-4 класи), «Основи здоров’я»/ «Здоров’я, безпека та добробут» (5-9 класи), «Біологія» (8-11 класи)». Також він згадує про факультативні курси «Я – моє здоров’я – моє життя», «Дорослішай на здоров’я», «Повага. Любов. Секс», «Захисти себе від ВІЛ», «Школа проти СНІДу». 

Громадська організація «Політична дія жінок» цю відповідь розкритикували, зазначивши, що тема статевого виховання у програмі не прописана, а підручник «Основи здоров’я», про який говорить Єресько, є дискримінаційним. Зокрема, він містить параграф «Провокаційна поведінка», де розповідають, що переважно постраждалі самі провокують злочин. Окремо у книзі виділяють нібито легковажну поведінку дівчат, які самі провокують сексуальне насилля.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний