Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширюють фото українського військового квитка іноземця, в якому знайшли світлини власника з його хлопцем.
Це фотофейк. Військовий квиток американця на ім’я Брайан Боєнджер опублікували у 2016 році. У фейку змінили справжнє фото власника та додали фото чоловіків, що цілуються. Американець не проживає та не воює в Україні з 2019 року.
Скриншот допису
За зворотним пошуком ми з’ясували, що подібне зображення опублікували у статті 2016 року. У ній розповіли зокрема і про американського добровольця Брайана Боєнджера, який отримав український військовий квиток.
Для створення фейку росіяни змінили оригінальне фото військового та додали світлини з нібито його хлопцем. Також стороннє втручання помітне за допомогою інструменту ELA (Error Level Analysis) від FotoForensics, який виділяє іншим кольором відредаговані фрагменти.
Error Level Analysis несправжньої світлини
У 2019 році Брайан Боєджер повернувся до США. З того часу він не був в Україні, а отже малоймовірно, що його військовий квиток могли знайти на лінії фронту.
Окрім цього, світлина власника фейкового військового документу та фотографії чоловіків, що нібито вкладені у документ, належать різним людям. За зворотним пошуком ми знайшли фото чоловіків, що цілуються. Його зробили у США у 1953 році.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний