ФОТОФЕЙК: Волонтерка повідомила, що внаслідок російського обстрілу в Полтаві загинули шведські інструктори

ФОТОФЕЙК: Волонтерка повідомила, що внаслідок російського обстрілу в Полтаві загинули шведські інструктори

6 Вересня 2024
FacebookTwitterTelegram
307

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють скриншот допису у фейсбуці волонтерки Брітти Елвангер, стверджуючи, нібито 3 вересня 2024 року внаслідок російської ракетної атаки у Полтаві загинули шведські інструктори. У пості Елвангер також вказує, що навчалася із загиблим інструктором в одному зі шведських університетів. 

Однак це фотофейк. Скриншот допису зі сторінки Брітти Елвангер підробили, вона не публікувала цей допис.

Скриншот допису із нібито фейсбук-сторінки Брітти Елвангер

3 вересня 2024 року росія завдала удару двома балістичними ракетами по Інституту зв’язку та сусідній лікарні у Полтаві. Внаслідок чого 55 людей загинуло, 328 отримали поранення.

Командування Сухопутних військ повідомило, що розпочне розслідування, щоб виявити, чи достатньо заходів вжили, аби убезпечити життя і здоровʼя військових на обʼєкті та чи належним чином здійснювали керівництво закладом. 

Брітта Елвангердиректорка Ukraine Relief Project в організації forPEACE, яка надає адресну допомогу українцям, включно з наданням медичної допомоги, обладнання та коштів на відбудову. Скриншот із дописом про «загиблого в Полтаві шведського інструктора» російські ресурси почали поширювати 3 вересня. Однак на сторінці волонтерки у фейсбуці немає допису із таким змістом. Пошук за ключовими словами із «допису» також не дав результатів. 

Увечері 3 вересня директорка Ukraine Relief Project повідомила, що скриншот, який поширювали, — фальшивий, а вона не заявляла про загибель шведського інструктора. Немає жодних інших доказів, що у навчальному закладі у Полтаві перебували «шведські інструктори».

Ба більше, Елвангер не навчалась у шведському університеті, на сторінці у LinkedIn вона вказала три виші, де здобувала освіту: Стенфордський, Гарвардський університети та Києво-Могилянська академія. 

Скриншот сторінки Брітти Елвангер у LinkedIn

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний