ФОТОФЕЙК: Вибух поблизу Пентагону 22 травня 2023 року

ФОТОФЕЙК: Вибух поблизу Пентагону 22 травня 2023 року

24 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
289

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито вибуху поблизу Пентагону 22 травня 2023 року.

Однак вибуху в травні 2023 року не було, а фото, найімовірніше, створив штучний інтелект.

Скриншот допису

По-перше, інформації щодо вибуху поблизу Пентагону немає в авторитетних ЗМІ. Також немає повідомлень очевидців у соцмережах, а нібито з місця подій поширюють лише одне фото. Якби біля Пентагону справді відбувся вибух, у медіа та соцмережах публікували б фото та відео з різних ракурсів.

По-друге, фото, найімовірніше, створене штучним інтелектом. Аналітик Bellingcat Нік Вотерс переконаний, що це фото — робота ШІ. На зображенні помітно неякісне редагування — наприклад, біля огорожі та обмежувальних барʼєрів. Також фасад будівлі відрізняється від фасаду Пентагону.

Крім того, на карті NASA, яка показує пожежі у різних регіонах, 22 травня поблизу Пентагону не було відміток про задимлення.

Пожежна служба округу Арлінгтон, у якому розташований Пентагон, повідомила, що поблизу Пентагону не було жодного вибуху.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний