ФОТОФЕЙК: Видання Politico підрахувало, що для повернення усіх окупованих територій України потрібно 20 млн життів

ФОТОФЕЙК: Видання Politico підрахувало, що для повернення усіх окупованих територій України потрібно 20 млн життів

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
457

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють фото статті видання Politico, де вказано, що для повернення всіх окупованих українських територій потрібно 20 млн українських життів. Для відвоювання окупованих земель нібито знадобиться 16 років за умови, що російські війська не будуть контратакувати. 

Насправді скриншот підробили. Медіа не публікувало подібної статті. Також у Politico немає розділу «Research», а у самому тексті є помилки.

Скриншот допису

Для початку ми перевірили, чи справді на сайті Politico є така стаття. За пошуком за назвою матеріалу ми не знайшли таку статтю. Крім того, жоден російський канал, який не переказував цю новину, не давав посилання на першоджерело.

Згадок про дану статтю від Politico немає в жодних українських або західних ЗМІ. Це медіа є відомим, а отже інформація про подібну статтю мала б зберегтися в мережі. 

Також у цього медіа немає розділу «Research», вказаного на підробленому скриншоті.

Перелік розділів, які має «Politico». Джерело: Politico

У тексті припустилися помилки: контрнаступ написаний як «counter-offence», хоча єдиний правильний варіант англійською — «counter-offensive». 

Також є помилки у вказаній кількості звільнених територій (50 квадратних кілометрів). За останньою інформацією від Міноборони України від 26 червня, ЗСУ вже звільнили 130 квадратних кілометрів під час літнього наступу. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, виступаючи у парламенті 26 червня, назвав більший показник — 300 квадратних кілометрів.

У фейковій новині вказують і кількість втрат ЗСУ під час літнього наступу — 16 тисяч загиблих. Проте українські або західні державні органи, медіа, аналітичні центри не повідомляли про такі втрати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний