ФОТОФЕЙК: Жінка з Криму просить відновити постачання води
Beta

ФОТОФЕЙК: Жінка з Криму просить відновити постачання води

11 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото, на якому жінка тримає плакат з проханням. 

Скриншот допису

Але це зображення – підробка

Оскільки зворотній пошук по зображенням у Google чи Bing не видає швидких очевидних результатів, ми використовуємо пошуковик Yandex. Зворотній пошук фото у Yandex Images показав, що фото зробили ще у 2017 році у Севастополі. На фото зображено жінку, яка була учасницею акції протесту проти нового генплану міста. Згідно з планом, передбачалося перевести землі приватного сектора до зони малоповерхової багатоквартирної забудови. 

Оригінальний напис на плакаті, який тримає жінка: «У мене відбирають земельну ділянку!». Про це свідчить фото допису за 24 червня 2017 року. 

Скриншот допису

Зустрічаючи дописи подібного характеру, радимо звертати увагу на декілька факторів. Фото може бути справжнім, але дата чи місце або не вказані, або вказані некоректно. Інший можливий варіант – фото могли відредагувати. Щоб знайти оригінал фото чи перевірити коли і де воно було зроблено, скористайтесь зворотнім пошуком зображень у Google Images, Bing Images чи Yandex Images.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний