«Хочу виспатися, відкрити бізнес, навчитися співати і написати власне фентезі» – Максим Скубенко | VoxUkraine

«Хочу виспатися, відкрити бізнес, навчитися співати і написати власне фентезі» – Максим Скубенко

27 Грудня 2019
FacebookTwitterTelegram
1245

Максим Скубенко працював аудитором у банку, але життя звело його з VoxUkraine. Спочатку це була суто цікавість – читав якісну економічну аналітику. Трохи згодом долучився як волонтер, зробив кілька проектів, почав займатися фактчекінгом і не встиг озирнутися як пропрацював кілька років без жодної відпустки.

Поворотним моментом в житті Максима стали події 2014 року: саме вони наочно продемонстрували проблеми в економіці, корупцію, ситуацію з мовою і відсутність реформ. Тоді ж змінилися і особисті пріоритети, замість стабільної роботи і кар’єрного росту на перший план вийшли глобальніші речі, а VoxUkraine став майданчиком для просування змін в країні.

З того часу Максим працює над тим, аби переконати людей самим здійснювати і передавати далі знання про те, як це можна зробити. За такого підходу найкращими КРІ Максим вважає локальні історії успіху: кожен, хто змінив свою думку і став на світлу сторону критичного мислення, додає натхнення і сил працювати далі. Такі люди йдуть в політику, науку і бізнес і там просувають цінності й стандарти, які приносять користь усім.

До речі, саме натхненність і вміння робити висновки з помилок Максим вважає одними зі своїх головних якостей. На першому місці, щоправда, стоїть втома, але оскільки її навряд чи можна назвати якістю, то поговоримо краще про те, як її позбутися. Цьому допомагають зустрічі з друзями, фентезі (з останнього – Анджей Сапковський і Глен Кук) і бурбон (тут втримаємося від рекомендацій, бо і «горілка з салом чи оселедцем – це божественно!»), а зрідка і мрія всіх воксерів – 13-годинний сон. Ще одна мрія Максима – аби співгромадяни врешті решт перестали вірити в нісенітниці. «Мене це бісить!», зізнається він. Проте і сам не без гріха: погано рахує власні гроші і схильний до спонтанних покупок. 

Під бурбон добре заходять джаз і блюз, хоча слухає і Dire Straits, Florence and the Machine і навіть Висоцького. Подібна диверсифікація спостерігається не лише в музиці: Максиму однаково не до вподоби сексизм і радикальний фемінізм, а симпатія до розумної людини швидко вивітрюється, якщо розумом хизуються.

Максим міг би написати цілого листа з переліком кроків, які слід зробити в економіці, але ми обмежимося п’ятьма. Перший – максимально ліберальна земельна реформа. Другий – продовження медреформи, («інакше ми всі тут помремо», зітхає Максим). Третій – перемога у війні. Четвертий – газова незалежність. П’ятий – нізащо не повертати ПриватБанк Ігорю Коломойському. А взагалі, каже Максим, все що нам потрібно для економіки вже прописано в меморандумі з МВФ.

Коли все це буде зроблено, Максим нарешті зможе виспатися, відкрити бізнес, навчитися співати і написати власне фентезі. Наприклад, про становлення фактчекінгу в Україні. 

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний