КОНСПІРОЛОГІЯ: Білл Гейтс «передбачає» катастрофу і 200 млрд прибутку від вакцин | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Білл Гейтс «передбачає» катастрофу і 200 млрд прибутку від вакцин

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
19 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1259

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється відео, де автор стверджує, що Білл Гейтс спланував пандемію COVID-19 і використовує її у власних цілях, оскільки йому вигідно скоротити населення планети. Однак подібні твердження не підкріплені жодними доказами. Нижче спростовуємо основні неправдиві тези.

«Предсказание пандемии Билл Гейтс уже делал неоднократно в течении последних 10 лет и, естественно, обладает всеми данными, чтобы запланировать ее».

Таке твердження є «теорією змови», яка не має жодного фактологічного підтвердження. Білл Гейтс не передбачав пандемію COVID-19. Цю тезу вже спростовували незалежні фактчекери з USA Today та Politifact

«Билл Гейтс откровенно признался, что на вакцинах ему удастся заработать более $200 млрд».

Автор неправильно інтерпретує висловлювання Гейтса. Співзасновник Microsoft вважає, що $10 млрд, які інвестував фонд Білла та Мелінди Гейтс у вакцинацію, боротьбу зі СНІДом, малярією, туберкульозом і поліемелітом принесли економічну віддачу 20 до 1, або близько  $200 млрд за 20 років. Дослівно: “Допомагати молодим людям вижити, отримати правильне харчування, робити вклад у їхні країни – це дає окупність, що значно перевищує будь-яку звичайну фінансову віддачу”. Тобто, йдеться про кошти, витрачені на благодійність і її потенційний соціально-економічний ефект, а про комерційну вигоду.

Подібну тезу про те, що Білл Гейтс буде особисто заробляти на вакцинах вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з PolitFact. 

Фонд Білла та Мелінди Гейтс навпаки витрачає кошти на розробку вакцин – фінансує проекти з розробки препаратів для імунізації. Те саме стосується і COVID-19: Фонд витрачає кошти на боротьбу з пандемією, а не отримує їх від неї. 

Білл Гейтс має два пов’язаних з медициною бізнеси, частиною акцій яких він володіє. Одна з них – це компанія, Ecolab Inc., яка викупила компанію Microtek Medical Holdings Inc. і займається розробкою і випуском засобів та рідини для боротьби з зараженнями. Інша – Schrodinger Inc. – компанія, що розробляє програмне забезпечення для обчислювальної хімії. 

«Это убийство людей путем создания вакцин за ваш же собственный счет, потому что Билл Гейтс заявляет о том, что он хочет сократить население планеты. <…> Ему не нужны такие большие количества людей на планете, количество “рабов” на планете будет достаточно, если их будет как минимум на 15% меньше, о чем он озвучивал на конференции TED в 2010 году»

Ми вже неодноразово розвінчували міфи про те, що , що Білл Гейтс планує скоротити населення Землі. 

Під час своєї лекції на TED Talks Білл Гейтс говорив не про зменшення кількості населення, а про скорочення швидкості приросту населення. Так відбувається зокрема через те, що у бідних країнах жінки народжують більше дітей, ніж у багатих. Вони збільшують шанси мати дорослих нащадків шляхом більшої народжуваності, зокрема через відсутність соціального захисту осіб похилого віку, що замість держави покладається на родину. У відео йдеться про те, що з кращою вакцинацією, охороною здоров’я та доступом до медичних послуг (а не тільки вакцинацією) більше дітей буде виживати, тому потреба народжувати більше зникне. 

До того ж твердження, що вакцини Білла Гейтса несуть загрозу життю людей, не відповідає дійсності. Про це ми детальніше писали у цьому матеріалі. 

«В первый раз он (Билл Гейтс – ред.) заявил о сокращении населения на планете в интервью Джону Кеннеди младшему в 1997 году. <…> Он признался, что он “за контроль над населением”».

Білл Гейтс дійсно давав інтерв’ю у журналі Джона Кеннеді у 1997 році. І в інтерв’ю Гейтс говорив, що він фінансує “контроль чисельності населення” або ж “регулювання народжуваності”, “контроль за ростом населення” – є різні версії перекладу терміну “population control”. Це питання займало важливу роль з погляду соціально-економічного розвитку бідних країн зі швидкими темпами зростання населення, що за умови слабкого економічного зростання створює ризики ще більшого падіння рівня життя. 

Цей термін часто вживали в 1970-х та 80-х, але він вийшов з ужитку в 1990-х, і його замінили такі поняття, як “репродуктивне здоров’я”, “планування сім’ї” та “розширення прав і можливостей жінок”, оскільки темпи приросту населення знижуються зі зростанням доходів, зниженням дитячої смертності, поширенням засобів контрацепції і розширенням прав і можливостей жінок. Про різницю у тлумаченні словосполучення “population control” (“контроль чисельності населення”) зазначили зокрема і на Міжнародній конференції ООН з питань населення та розвитку в 1994 році.

Тому твердження у тезі є маніпуляцією при буквальному та неправильному перекладі терміну “population control”. Гейтс говорив не про контроль над населенням, а про контроль чисельності населення – і ця думка постійно прослідковується в ідеях Гейтса (приклад – коментар до попередньої тези).

Тезу про те, що Гейтс вже начебто давно планує взяти під контроль населення планети поширюють прихильники теорії змови. Вони її використовують також як підтвердження тому, що пандемія COVID-19 – це можливість для Гейтса мікрочипувати населення за допомогою вакцин. 

«Сотни разных организаций, которые финансирует Билл Гейтс – они все занимаются одним и тем же – это повальная идентификация людей на планете, даже тех, у кого нет денег и банковских счетов, в том числе програма ID2020, которая планируется повсеместно на планете. <…> Даже люди, которые абсолютно нищи и не имеют даже точной прописки – все они должны получить свой индивидуальный номер, и через этот индивидуальный номер они должны получить вакцину и, соответственно, цифровой кошелек, потому что таким образом можно будет контролировать доходы людей и таким образом можно будет совершенно арбирарно их отнимать, путем выключения такого электронного кошелька».

Ініціатива ID2020 просуває введення електронних паспортів, зокрема для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Таким чином, дана програма планує допомагати біженцям, примусово переміщеним особам чи людям без громадянства, отримати доступ до фізичних копій документів. Як наслідок, вони також зможуть отримати доступ до освіти, охорони здоров’я чи соціальних служб. 

Дана технологія покликана допомогти у реалізації фундаментального права людини представити своє посвідчення особи за будь-яких умов і надати повний доступ до своїх персональних даних саме людині, а не державним органам чи компаніям. 

Електронний паспорт міститиме у собі інформацію про людину та її біометричні дані, у тому числі електронний підпис, а зберігатиметься вся інформація за технологією блокчейн

До того ж технологія ID2020 є лише експериментальною, тому немає жодних підстав вважати, що подібні технології планують використовувати масово і/або примусово. В описі ініціативи немає планів контролювати доходи всіх людей. Тому теза про це також безпідставна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний