Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
Користувачі мережі поширюють зображення, яке пов’язує речовину адренохром з розробками компанії Google — браузером Chrome та графічним процесором Adreno, які разом утворюють назву «адренохром». Однак, по-перше, адренохром не має доведеної наркотичної дії, а по-друге, твердження про зв’язок речовини з компанією Google не має жодних фактологічних підстав.
Зображення з допису
Адренохром — це хімічна сполука, що утворюється в результаті окиснення адреналіну, гормону стресу. Він не схвалений для медичного використання Управлінням з контролю за продуктами та ліками США (FDA), однак його можна придбати з дослідницькою метою. Прихильники теорій змов, зокрема конспіративного руху «Qanon», вважають його наркотиком, який отримують із організму немовлят, а згодом використовують як галюциноген. Однак насправді науковці спростували припущення про наркотичну дію адренохрому.
Відповідаючи на питання про назву браузера на порталі Quora, директор з дизайну Google Глен Мерфі пояснив, що «Chrome» було кодовою назвою проєкту, яка потім переросла у справжню назву. Розробники хотіли, щоб їхній продукт асоціювався зі швидкісними автомобілями та швидкістю. Щодо графічного процесора Adreno 630, то його розробник — американська компанія «Qualcomm», а не Google, що також суперечить цій конспірологічній теорії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний