КОНСПІРОЛОГІЯ: CERN працює над секретними програмами та пов’язаний з дияволом | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: CERN працює над секретними програмами та пов’язаний з дияволом

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1175

Перевірка фактів у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що начебто Європейська рада з ядерних досліджень (CERN) має «диявольські» та таємні цілі, а також може призвести до вселенського катаклізму. До того ж нібито в логотипі CERN зашифровані цифри 666 — число диявола.

Фото з допису

 

Утім, це лише конспірологія. Пояснюємо чому. 

Немає жодних підтверджень, що CERN пов’язаний із дияволом, працює для створення секретних програм, хаосу чи інших таємних цілей. Науковці CERN-y досліджують фундаментальні основи всесвіту – що і як у ньому влаштовано, а для цього використовують прискорювачі частинок. 

Абревіатура CERN не походить від імені древнього бога, як стверджують у публікації. CERN розшифровується як Conseil européen pour la recherche nucléaire, що в перекладі з французької мови означає Європейська рада з ядерних досліджень. Тобто назва сформувалась з перших букв слів у повній назві центру, а не вигадана через зв’язок з стародавнім богом.

В 1951 році було прийняте рішення заснувати Європейську раду з ядерних досліджень, абревіатура — CERN. Пізніше Раду переформатували в Європейську організацію з ядерних досліджень, тож і абревіатуру пропонували змінити на OERN, проте вирішили залишити стару, через її впізнаваність та зручність вимови. Схожу абревіатуру — CER — використовує Європейська дослідницька рада (Conseil européen de la recherche). 

Немає підтверджень тому, що комуна Сен-Жені-Пуї, поблизу якої проходить великий адронний колайдер CERN, мала назву Apolliacum, нібито в честь бога руйнування.

Подібна назва фігурує лише у публікаціях на ресурсах, які публікують теорії змови та описують містичне призначення колайдера, без посилання на історичні джерела, наприклад, на abovetopsecret.com. Ресурс Media Bias / Fact Check (який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінює публікації цього видання як псевдонаукові та такі, що містять конспірологічні теорії. 

На логотипі CERN є схематичне зображення синхрофазотрону (прискорювача заряджених частинок), ліній променів та траєкторій руху часток. Жодного зв’язку з числом 666 там немає. 

Бозон Хіггса не є «диявольською» частинкою. Це елемент, що існував лише у теорії з 1964 року, а експериментально був виявлений у 2012 році. Бозон Хіггса є частинкою поля Хіггса, яке надає масу іншим елементарним частинкам. Тому він аж ніяк не може бути «носієм безмасовості», як його називають у дописах у Facebook.

Bідкриття бозона Хіггса не спричинило катаклізмів. Навпаки, воно заповнило пробіл у стандартній моделі фізики, яка описує взаємодію всіх елементарних частинок. Це ще ближче підводить нас до розуміння того, як влаштований Всесвіт. Науковці Франсуа Енглерт та Пітер Хіггс отримали Нобелівську премію з фізики за відкриття цього елементу.

Також, за останні 10 років науковцям CERN-у вдалося відкрити 59 нових комплексних частинок – адронів, це різноманітні об’єднання кварків (фундаментальна частинка, із якої складається матерія навколо нас).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний