КОНСПІРОЛОГІЯ: COVID – означає одержимість злим духом

КОНСПІРОЛОГІЯ: COVID – означає одержимість злим духом

19 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
1186

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють твердження про те, що COVID означає одержимість злим духом. Автори стверджують, що якщо перевірити слово за алгоритмом Dolly/Ylod/דיבוק, а саме  перевернути слово COVID, то виходить слово DIVOC, яке співзвучне івритському слову «דיבוק» – у перекладі «одержимий».

Утім, це конспірологія.

Пошуком таких нібито прихованих смислів займаються конспірологи. Вони зазвичай знаходять зв’язок там, де його немає. Звичайні співпадіння вони намагаються пояснити теоріями змови. 

COVID-19 – це абревіатура, яка розшифровується як СOronaVIrus Disease, а 19 – означає 2019 рік, коли вперше виявили вірус, який спричиняє хворобу. 

А алгоритм Dolly/Yold/ילוד – у публікаціях роблять помилку, вживаючи замість слова «ילוד» («новонароджений»), слово «דיבוק» («одержимий») – не має у собі наукового підґрунтя та був вигаданий румунським автором Богданом Герцогом (Bogdan Herzong). Цей алгоритм базується на тому, щоб взяти певне слово, яке начебто має прихованне значення, наприклад Dolly – це ім’я першої клонованої вівці. Далі слово перевертають і шукають по звучанню схоже слово на івриті. Таким чином, Dolly перетворюється на Yolld (Yold), а потім на «ילוד», що означає «новонароджений». Такий же алгоритм автор використовував до слова COVID: COVID стає divoc. Утім, якщо дійсно вимовити слово «одержимий» («דיבוק») на івриті, то звучить воно не [divok], а [dibuk]. 

Діббук («דיבוק»), у єврейському фольклорі, –  це безтілесний людський дух, який через колишні гріхи блукає без спокою по Землі, поки не знаходить притулку в тілі живої людини. 

Трініті, про яке згадують в одному з дописів як подію «алхімічної обробки населення» на ряду з вівцею Доллі та коронавірусом, – це кодова назва першого випробування атомної бомби. І ніякого зв’язку між цими трьома подіями та «алхімічною обробкою» немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний