КОНСПІРОЛОГІЯ: Еліти запроваджують «нову нормальність» – іспанська письменниця Хіменес | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Еліти запроваджують «нову нормальність» – іспанська письменниця Хіменес

13 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1193

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють інформацію про те, що «глобалістичні еліти» розробили план управління населенням та запровадження «нової нормальності» через пандемію COVID-19. У подібних дописах автори посилаються на книгу іспанської письменниці Крістіни Мартін Хіменес «Правда про пандемію». Однак твердження з книги, які наводять у фейсбук-постах, неправдиві. 

Зображення з дописів. Крістіна Мартін Хіменес та її конспірологічна книга «Правда про пандемію»

 

На своєму веб-сайті Крістіна Хіменес називає себе фахівчинею з геополітики та доктором журналістських наук, що спеціалізується на «Більдерберзькому клубі». Вона навіть згадує, що захистила «першу та єдину» докторську дисертацію про цю організацію. 

Більдерберзький клуб (або Більдерберзька група) — спільнота політичних лідерів, науковців, експертів із фінансів та підприємництва, яка щорічно збирається на приватну зустріч в одній з європейських чи північноамериканських країн. За день до зустрічі у публічний доступ викладають перелік питань, які обговорюватимуться. Наприклад, макроекономічні проблеми, терористичні загрози чи кібербезпека. Прихильники конспірологічних теорій стверджують, що члени цієї організації планують так званий «новий світовий порядок» та глобальне управління. Такі твердження не мають жодних підтверджень. 

Крістіна Хіменес є авторкою кількох конспірологічних книг про Більдерберзький клуб. В одній з них, за словами Хіменес, вона «передбачила тактику пандемії», яку таємні еліти нібито використовують сьогодні. У липні 2020 року вийшла її книга «Правда про пандемію». «Ми перебуваємо у стані мовчазної війни, ініційованій силовими структурами, щоб домінувати у світі через страх», — йдеться в описі книги у твіттері Хіменес. 

Теорії про те, що пандемія нового коронавірусу була спланована та організована, поширюються від самого початку епідемії та введення перших карантинних заходів по всьому світу. Однак вони ніколи не були доведені. Так само немає жодних доказів існування так званого «таємного уряду», а подібні твердження ґрунтуються винятково на конспірології, а не фактах.

Фейки про те, що пандемію вигадали еліти чи «світовий уряд», ми вже неодноразово спростовували раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний