КОНСПІРОЛОГІЯ: Фейкова вакцинація Іванки Трамп

КОНСПІРОЛОГІЯ: Фейкова вакцинація Іванки Трамп

30 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
643

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото, на яких Іванці Трамп (Ivanka Trump) роблять щеплення від COVID-19. У дописах піддають сумніву її вакцинацію та стверджують, що препарат, яким зробили щеплення, невідомий. Також стверджують, що QR-код, який зображено на одному з фото, пов’язаний з 8kun – дошкою повідомлень.

Пояснюємо, що – не так

Немає підстав вважати вакцинацію Іванки Трамп неправдивою.

Іванка Трамп отримала щеплення 14 квітня 2021 року. Про це вона повідомила у Twitter. 

The Associated Press також повідомили, що Іванка Трамп отримала вакцину Pfizer-BioNTech COVID-19. У коментарі для The Associated Press вона заявила, що «щеплення – це наш найкращий спосіб перемогти цей вірус та захистити себе та інших».

Матричний код, який зображено на аркуші паперу на фото вакцинації Іванки Трамп, не пов’язаний з сайтом 8kun. Раніше схожий фейк спростували незалежні фактчекери з Reuters

У дописі стверджують, що QR-код на фото вакцинації Іванки Трамп містить матричний код 01003592671000231721073110ER8731, який через пошуковик Google спрямовує на сайт 8kun у розділ QResearch, де відображений заголовок «We’re not going to take it» ( «Ми не збираємося це приймати / брати»).

8kun (колишній 8chan) – дошка оголошень, також форум насильницьких екстремістів та масових стрільців. 

Ми не змогли відсканувати QR-код на фото вакцинації Іванки Трамп через його ракурс та пікселювання при збільшенні зображення. 

Однак, представник компанії Pfizer повідомив Reuters, що на фото Іванки Трамп зображено матричний код GS1-2D, який є на етикетках, нанесених на кожен лоток для заморожування флаконів з вакциною Pfizer-BioNTech COVID-19. Такий матричний код містить унікальну інформацію для кожного з подібних лотків. 

Лоток з QR-кодом для заморожування вакцин Pfizer-BioNTech COVID-19