КОНСПІРОЛОГІЯ: Гейтс скоротить населення через вакцини – стаття в газеті 2011 року | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Гейтс скоротить населення через вакцини – стаття в газеті 2011 року

31 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1848

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють інформацію, що Білл Гейтс нібито хоче скоротити кількість населення планети через вакцинацію для покращення екологічної ситуації. Про це, мовляв, навіть в газетах ще в 2011 році писали.

Однак, це лише конспірологія.

Фото з дописів

 

Ми неодноразово писали, що Білл Гейтс говорив не про скорочення населення через вакцини, а про скорочення приросту населенння. 

У 2010 році на форумі в Давосі Білл Гейтс повідомив, що він інвестує $10 млрд у GAVI на розробку і доставку вакцин для щеплення дітей у країнах, що розвиваються. Але у відео Білл Гейтс говорив не про зменшення кількості населення, а про скорочення швидкості приросту населення.

Так відбувається зокрема через те, що у бідних країнах жінки народжують більше дітей, ніж в багатих. Вони збільшують шанси мати дорослих нащадків шляхом більшої народжуваності, зокрема через відсутність соціального захисту осіб похилого віку, що замість держави покладається на родину.

У відео йдеться про те, що з кращою вакцинацією, охороною здоров’я та доступом до медичних послуг (а не тільки вакцинацією) більше дітей буде виживати, тому потреба народжувати більше зникне. 

Якщо дивитися тренд, то в країнах, які розвиваються, зменшення фертильності пов’язано зі збільшенням тривалості життя, а також доходів. Так, політика, спрямована на виживання дітей, призводить до стабілізації кількості населення та запобігає бідності.

Щодо статті в газеті вже писали іноземні незалежні фактчекери

По-перше, вона доступна в Інтернеті. Її можна знайти, наприклад, ось за цими посиланнями: тут, тут і тут.

По-друге, ця газета не надійне джерело інформації, у ній неодноразово публікували теорії змови або неправдиві факти.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний