КОНСПІРОЛОГІЯ: Карантинні заходи – це прояв марксизму та фашизму у сучасному світі | VoxUkraine

КОНСПІРОЛОГІЯ: Карантинні заходи – це прояв марксизму та фашизму у сучасному світі

24 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1154

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своїх нових відео блогерка Лідія Гончаренко, чиї тези ми вже неодноразово спростовували (тут, тут і тут) розповідає про те, що наразі в умовах пандемії марксизм та фашизм крокують по планеті, роздуваючи нову революційну ситуацію. 

Спростовуємо основні неправдиві тези з відео. 

Дистанційне навчання – це не руйнування освіти, а засіб зменшення поширення коронавірусу.

В умовах пандемії COVID-19 освітні заклади у більшості країн світу змушені переходити на дистанційну форму навчання. Це робиться з метою  зменшення соціальних контактів та дотримання соціальної дистанції, які у свою чергу зменшують поширення вірусу. 

Існують розрахунки, які вказують на те, що через дистанційну освіту середня успішність школярів може зменшуватися. Втім хоча навчальні результати можуть знижуватися, питання онлайн-освіти під час пандемії – це компроміс між результатами у навчанні і збереженими життями.

Носіння масок необхідне для запобігання розповсюдження вірусу, а не для того, щоб знищити свідомість людей.

Ми вже неодноразово спростовували фейки про неефективність масок. Зокрема тут ми пояснювали зв’язок між масковим режимом і рівнем захворюваності у різних країнах. А у цьому матеріалі ми писали, як саме маски захищають від потрапляння вірусів в організм здорової людини.

Використання масок є частиною комплексного пакету заходів з профілактики та контролю, які можуть обмежити поширення SARS-CoV-2, незалежно від наявності симптомів. Маски слід використовувати як для захисту здорових людей (при можливому контакті з інфікованою особою), так і для запобігання зараженню інших людей інфікованою особою. 

Хоча маски можуть викликати деякі незручності, оскільки людям часто не подобаються будь-які обмеження у поведінці, наукові дослідження свідчать, що носіння масок допомагає знизити відсоток заражень.

ВООЗ та МОЗ України рекомендують носити маски, щоб зупинити поширення коронавірусу.

Діагноз COVID-19 не приписують тим, хто захворів на звичайний грип.

Грип та COVID-19 є респіраторними захворюваннями, які викликають різні віруси. COVID-19 – спричинений зараженням новим коронавірусом (SARS-CoV-2), а грип – зараженням вірусами грипу. Про різницю між коронавірусним захворюванням і вірусом грипу ми писали тут, тут і тут

Діагноз COVID-19 переважно  ставлять за наявності позитивного результату ПЛР-тесту, який визначає наявність ДНК або РНК конкретного вірусу, тобто його генетичний матеріал. Саме це дозволяє відрізнити SARS-CoV-2 від інших вірусів. Крім цього, у МОЗ зазначають, що діагноз “коронавірусна хвороба” при госпіталізації можуть поставити з негативними результатами ПЛР-тесту, якщо пацієнт має сукупність симптомів, характерних саме для коронавірусного захворювання. 

Суть медичної реформи полягає не у закритті лікарень, інфекційних лікарень та зменшенні ліжко-місць, а у зміні механізму фінансування системи охорони здоров’я.

Медична реформа передбачає, що держава гарантує українцям безоплатне надання більшості медичних послуг. Крім цього вона змінює механізм фінансування системи охорони здоров’я. Раніше фінансування виділялось на лікарняні місця, незалежно від того використовують їх чи ні. А за новим принципом «гроші йдуть за пацієнтом», кошти виділяються лише на те, що використовує пацієнт. Внаслідок цього відбувається скорочення кількості лікарняних ліжок, якщо вони не використовуються. Таким чином, місцева влада ефективніше використовує кошти і може об’єднувати, змінювати або переоснащувати лікарні.

Медична реформа також стимулює конкуренцію між лікарняними закладами. Внаслідок цього закриватимуться ті лікарні, які надають низькоякісні послуги, які пацієнти не бажають отримувати.

Щодо інфекційних лікарень, то зміна їх фінансування розпочалося з 1 квітня 2020, коли стартувала реформа вторинної ланки медицини. Лідія Гончаренко не вказує, з якого часу в Україні почали закриватися інфекційні лікарні. Наразі в Україні усі 18 інфекційних лікарень країни забезпечені фінансуванням від НСЗУ. Крім цього, функції по боротьбі з епідеміями покладено на Центр громадського здоров’я.

Підтведжень тому, що у США сфальсифікували результати виборів, немає.

Ймовірно, Лідія Гончаренко посилається на відео, на якому працівники виборчих дільниць у Лос-Анджелесі збирають поштові бюлетені зі скриньок для голосування вже після дня виборів. Утім, дане відео не є доказом фальсифікації, воно показує нормальний процес обробки голосів. Цей фейк ми спростовували у цьому матеріалі

Комендантську годину не впроваджують із метою встановлення фашистського режиму.

У деяких країнах Європи почали вводити комендантську годину. Це пов’язано із стрімким зростанням захворюваності на COVID-19.

Пандемія COVID-19 існує, що підтверджує статистика захворюваності.

Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу або дуже велику територію, вражаючи значну кількість населення. Наразі (18 листопада) за весь період пандемії в Україні зафіксували більше 570 тис. випадків захворювання, із яких понад 10 тис. летальних. Кількість випадків у світі становить 55,3 млн., а кількість смертей від COVID-19 – 1,3 млн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний